Dropshipping.cz for WooCommercepro

Přenos objednávek z WooCommerce do Dropshipping.cz

Co plugin umí?

Odesílat objednávky do systému Dropshipping.cz

Obsahuje dopravní metody povolené v systému

Součástí je platba bankovním převodem, na dobírku

Implementace platby kartou

Jak propojit WooCommerce e-shop a Dropshipping.cz

Nejprve se musíte zaregistrovat a přihlásit do administrace vašeho účtu na Dropshipping. To je naprosto nezbytné, aby jste mohli plugin využívat.

Následně si podle návodů v dokumentaci systému vytvoříte vlastní e-shop a vyberete dodavatele zboží. Systém vám pak nabídne tabulku s přehledem vaši eshopů.

Tam kliknete u příslušného obchodu na ikonku xml feedů a zkopírujete si url adresu toho vašeho.

Import produktů z feedu do Dropshipping.cz

Než spustíte svůj dropshipping obchod, musíte jej naplnit produkty. A pro tento případ je třeba využít skvělý plugin s názvem WP All Import. Ten vám jednoduše zajistí jak import, tak i pravidelnou aktualizaci dat.

Pro import produktů do WooCommerce potřebujete pluginy dva. Kromě základního WP All Import, také modul pro WooCommerce. Oba dva nainstalujete do WordPressu a aktivujete. 

Kliknete na vytvořit nový import a zvolíte – Download from URL

Z url, kterou zadáte se vám načte schéma xml souboru, kde zvolíte jako položku – shopitem, což je značka, která obsahuje jeden produkt. Plugin tag projde a nabídne vám soupis možností.

Každou z možností můžete vzít myší a přetáhnout do příslušné kolonky, kam se má naimportovat. Zde zde je název produktu a popis.

Následující volbě je třeba věnovat zvýšenou pozornost. Do polička SKU zadejte volbu CODE. Toto je nejduležitější, protože pokud nebude hodnota SKU odpovídat, systém nerozpozná produkty a objednávka se nepřenese. Do políčka Regular Price přeneste PRICE_VAT, pokud zadáváte ceny s DPH. 

Sklad je jednoduchý WAREHOUSE_QUANTITY do pole Stock qty.

Taktéž obrázek nastavíte poměrně jednoduše. Vzhledem k tomu, že se jedná o základní nastavení, není v návodu ukázáno nastavení galerie, o kterém si můžete přečíst v online dokumentaci k pluginu WP All Import.

Další důležitou částí je nastavení custom fieldu produktu. Pro kontrolu aktualizací a dat produktu. Potřebujeme uložit i jeho ITEM_ID. Jako název custom fieldu použijte dropshipping_item_id.

Pro nastavení kategorií, nezapomeňte správně nastavit oddělovač, který je >.

Jakmile máte vše nastavené, klikněte na Run import a produkty se začnou nahrávat.

Plugin se vás zeptá, zda chcete pokračovat. 

Až se import rozeběhne, nazvírejte okno a počkejte, až import skončí. Pokud se z nějakého důvodu přeruší, plugin umí navázat tam, kde skončíte.

Nastavení pluginu pro Dropshipping

Zip pluginu nahrajete do WordPressu, nainstalujete a aktivujete.

Nastavení plguinu je poměrně jednoduché, potřebujete znát id eshopu a token, které získáte v administraci Dropshippingu. 

Dále nastavíte, kdy chcete odesílat objednávky do systému. 

Pro testování odesílání objednávek je důležité zaškrtnout, že se jedná o testování, Dropshipping pak bude automaticky testovací objednávky stornovat.

Plugin obsahuje dopravní a platební metody, které potřebujete a zároveň vám stáhne povolené dopravní a platební metody povolené pro váš obchod.

Můžete tak jednoduše získat přehled o cenách, které máte nastavit.

Dalším krokem je nastavení doprav. Pro každou dopravu, kromě, Zásilkovny, máte k dispozici dopravní metodu, kterou plugin rozpozná a přiloží informaci k datům objednávky. 

V případě, že potřebujete použít Zásilkovnu, použijte plugin od Toret.cz. 

Platební metody, které plugin přidává jsou Dobírka, Platba kartou a Platbu na účet. Pro platbu kartou ji musíte mít v Dropshippingu povolenou. Zda se jedná o platební metodu pluginu poznáte podle url, když rozkliknete nastavení – „section=dropshipping-dobirka“. 

V url platební metody musí být vždy „dropshipping“.

 

Pokud vše správně nastavíte, na pokladně máte k dispozici dopravy a platby, které jste povolili. 

Výsledkem je automatický přenos objednávky do systému Dropshipping.cz