Import produktů do WooCommerce

Import produktů od dodavatele

Každý, kdo začíná s e-shopem, nebo jej již nějakou dobu provozuje, se dostane do situace, kdy je velké množství produktů nerentabilní udržovat ručně.

E-shopy s tisíci až deseti tisíci produkty, si i z hlediska časové náročnosti, nemohou dovolit aktualizovat produkty a skladové zásoby.

Stačí si spočítat, jak dlouho trvá přidat fotografii k produktu a najednou náklady na naplnění e-shopu stoupnou do řádu desítek tisíc.

Jsme schopni zpracovat a naimportovat produkty ze souborů typu xml, csv a json. 

V případě, že má k dispozici dodavatel API rozhraní, jsme schopni vám připravit import a aktualizace na míru.

Aktualizace skladových zásob

Součástí importu produktů do WooCommerce je i nastavení pravidelné aktualizace skladu, cen a dalších částí, které feed obsahuje.

Často kladené otázky

Co je XML feed

Feed od dodavatele je XML soubor, který obsahuje data o produktech, jejich popisky, fotografie a ceny. V nápovědě Heuréky je ukázka vzorového feedu - https://sluzby.heureka.cz/napoveda/ukazka-xml-feedu-obleceni/

Jak náročná je implementace

Vše záleží na kvalitě, struktuře a množství feedů, z kterých se bude importovat. U kvalitně zpracovaného souboru, bez nestandartních požadavků, je implementace otázkou 3 - 5 hodin.

Je součástí i nastavení aktualizací?

součástí implementace je i nastavení pravidelné aktualizace dat ze souboru a přidávání nových produktů.

Chcete mít na e-shopu vlastní popisy produktů

To není problém, při nastavení importu určíte, která data se budou aktualizovat a u kterých dojde jen k uložení při prvním vytvoření produktu. 

Můžete si tak naimportovat zboží do e-shopu a následně jej upravovat a přepisovat, bez toho, aby se vám po každé aktualizaci úpravy přepsaly.

Mohu mít na e-shopu produkty od různých dodavatelů?

Ano, je možné importovat v podstatě neomezené množství feedů. Jen je poněkud složitější mapování kategorií, protože každý dodavatel má kategorizaci zboží jinou. Musíte se tedy připravit na to, že budete muset po prvním importu nové produkty ručně zařazovat do kategorií.

Poptat Import do WooCommerce